Yaz ve Güneş
DR. Serpil Yüksel

DR. Serpil Yüksel

Estetik · Cilt Bakımı · Medikal ve Sağlık

Yaz ve Güneş

08 Haziran 2016 - 12:01

Yaz mevsiminin en can sıkıcı yanlarından biridir ortaya çıkıveren güneş lekeleri özellikle kadınlar için makyajla kapatılmaya çalışılır yüz güzelliğimizin önünde bir  engeldir.

Hiç güneşe doğrudan yatmam yüzümü hep sakınırım çok yüksek faktörlü koruma kullanırım ama ne kadar dikkat etsem de illaki oluyor bu lekeler! 

Bizim danışanlarımızdan çok sık duyduğumuz sözlerdir bunlar.

Lekelenmemenin çaresi yokmudur?

Var arkadaşlar,

Cildi güçlendirmek. Çünkü cilt zayıf olduğu yerlerden lekeleniyor. Güneş lekeleri aslında cildin savunma sistemidir. Zayıf noktalarda cilt daha alt tabakaları güneşin zararlı etkilerinden korumak adına yüzeyde bu zararlı ışınları durdurmak için lekelenir yani koyulaşır. Biliyoruz ki koyu renkler güneşi absorbe eder, bir anlamda olabildiğince hapseder ki bu zararalı ışınlar daha önemli içeriği olan alt kısma daha az zararlı olsun zayıf düşmüş yapısal elemanları kollagen ve elastin lifleri nitelik ve nicelik açısından zayıflamış, çok önemli ara bağ dokusu malzemesi olan hyaluronik asiti azalmış cillt kolayca lekelenir. Çünkü zayıf bir ciltte bu zararlı ultraviyole ışınları dna hasarlarına ve bu hasarın getireceği hastalıklara sebep olabilir. Cilt yüzeyde oluşturduğu lekelerle bir nebze olsun bunu önlemeye çalışıyor. Ama ne kadar yeterli olabilir? Temel önlem cildin yapısal anlamda güçlü olmasını sağlamaktır Sağlam cildi güneşten sakınmak ve yeterli koruma faktörlü güneş kremi kullanmak ideal olanıdır.

Unutmayalım güçlü cilt  birinci şarttır lekelenmemek için.

Cildi güçlendirmek için cildin içine ihtiyacı olan malzemeleri mezoterapi ile doğrudan vermek en güzel yöntemdir.

Bu yazı 1821 defa okunmuştur .

Son Yazılar

', 'auto'); ga('send', 'pageview');