TERSLİKLER, KÖTÜ OLAYLAR VE YENİLGİLER GİZLİ FIRSATLARDIR
Ali Kirman

Ali Kirman

Siz Herşeyden Daha Önemlisiniz

TERSLİKLER, KÖTÜ OLAYLAR VE YENİLGİLER GİZLİ FIRSATLARDIR

19 Ekim 2017 - 11:46

TERSLİKLER, KÖTÜ OLAYLAR VE YENİLGİLER GİZLİ FIRSATLARDIR

Karşılaştığınız bir terslik ya da kötü olaya iki türlü yaklaşım gösterebilirsiniz.

Birinci yaklaşım:

“Ne şansızım. Bu işler hep beni bulur. Yaşadıklarıma bir bakın. Ne kötü değil mi? İşte bu tür kötülükler her nedense benim başıma gelir. Onları sanki mıknatıs gibi kendime çekerim”.

Bu yaklaşım tarzı sizi mutsuzluğa, YAŞAMDAN KOPMANIZA hatta depresyona sürükleyebilir. En değerli varlığınız olan SAĞLIĞINIZI KAYBETMEKLE bile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İkinci Yaklaşım:

“Bu terslikler ve kötü olaylar benim için BİRER UYARIDIR. Belki beni, kendime duyduğum güvenin tehlikeli boyutta olduğu konusunda uyarıyor. Bunlar, ÖĞRENMEM GEREKENLERDİR. Gelecekte bunun gibi ve daha kötü durumlarla karşılaşmamam için ÇALIŞTIĞIM DERSLERİMDİR. İçim sızlıyor, canım sıkılıyor, üzüntü çekiyorum. Bu çektiklerim, tekrarlamamam gereken HATALARIMIN BEDELİDİR. Öğrenmek için bu bedeli ödemem gerekiyor.”

Bugüne kadar neler kaybettiğimi ve sonra bulduğumu bir anlatsam şaşarsınız. Ancak başıma gelen ve beni başta telaşlandırıp üzen her olayın sonunda gülümsedim. Bana verilen bu FIRSAT için ŞÜKRETTİM. DERSİMİ ALDIM. BİR ŞEY DAHA ÖĞRENDİM.

ŞÜKRETTİM çünkü başıma çok daha üzücü bir olay gelebilir, düzeltilmesi ya da geri dönüşü çok zor bir durumla karşılaşabilirdim.

DERSİMİ ALDIM çünkü başıma geleni bir öğreti bir erken uyarı olarak değerlendirdim. Kendimi şansız değil aksine ÇOK ŞANSLI hissettim.  

BİR ŞEY DAHA ÖĞRENDİM çünkü neleri nasıl yapmam ya da yapmamam gerektiğini öğrendim. Bilgilendiğimi fark ettim. Kendimi DAHA ÖZGÜVENLİ hissettim. 

Ve başıma gelen her şansızlık ve kötü olayın öğretisinin diğerleri gibi beni daha güçlü, akıllı, özgüvenli ve bilinçli yapacağına inandım.

 

 

Bu yazı 568 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

', 'auto'); ga('send', 'pageview');