DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN
Ali Kirman

Ali Kirman

Siz Herşeyden Daha Önemlisiniz

DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

03 Ocak 2018 - 18:05

DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Bazı gördükleriniz, duyduklarınız ve hissettiklerinizi beğenmiyorsunuz. Hoşunuza gitmiyor. Canınız sıkılıyor. Kafanız kızıyor. Sinirleniyorsunuz. Hatta gece uykularınız kaçıyor. 

Aldığınız bir haberle canınız sıkılıyor. Hak etmediğiniz bir davranışla karşılaşıyorsunuz. Bu gururunuza dokunuyor. Arzu ettiğiniz bir şey için ortaya koyduğunuz çaba boşa gidiyor. Kendinizi başarısız hissediyorsunuz.

Önce İç Barışınızı Koruyun

Her şeyi merak edip görmeye, anlamaya ve içine karışmaya ve çözmeye çalışmayın. Her şeye müdahale etmeyin. Yapabileceğiniz bir şey yoksa bu İÇ BARIŞINIZA sadece zarar verir.

Değiştirebileceklerinizi Değiştirin

Zihninize girmiş bulunan veriler sonucu sizi etkileyen düşüncelerle uğraşmak zorundasınız. Zihinsel savaş durumu mutlaka olacak. Ancak amacınız bu savaşı bir an önce sonlandırmak olmalı. Sizi mutsuz ve huzursuz eden böyle durumları değiştirebilirseniz her şey çözülecek. Rahatlayacaksınız, iç huzuru ve mutluluğu bulacaksınız.

 Kendinize sorun: “Yapabileceğim bir şey var mı? Varsa Nedir?” Hareket planınızı yapın. Ve savaşı bitirin.

Yapabileceğiniz bir şey yok mu? O zaman olayların gelişmesini bekleyeceksiniz inancınıza göre konuyu muktedir güçlere havale edin ve savaşı bitirin.

Olaylara Farklı Yaklaşım Gösterebilirsiniz

Ne yaparsanız yapın, değiştiremediklerinizle ilgili FARKLI DÜŞÜNEREK farklı bir bakış açısı yakalamaya çalışın. Örneğin: Yaşam alanınızı paylaştığınız ve ayrılmayı düşünmediğiniz bir arkadaşınızın aşırı dağınık olması sizi uzun süredir çok rahatsız ediyor. Her şeyi denediniz ancak nafile… O kişide hiçbir değişim olamayacağına kanaat getirdiniz. Bu kişiye farklı bir açıdan bakmaya çalışın. Empati yaparak onu anlamaya çalışın. İyi yönlerini ön plana çıkararak size göre kötü yönünü arkalara atın.            FARKLI DÜŞÜNÜN…   

Bunu yaşamınızda her alanda deneyin…

 

Bu yazı 936 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

', 'auto'); ga('send', 'pageview');