Volkswagen de elektrikleniyor...

Volkswagen de elektrikleniyor...

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Volkswagen gelecek planlarına elektrikli otomobilleri de ekledi.

15 Eylül 2017 - 09:24

Volkswagen de elektrikli otomobil üretecek. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan olan Volkswagen rakiplerinin aldığı benzeri kararların ardından bir hamle yaptı. Buna göre Volkswagen gelecekte elektrikli otomobillere ağırlık verecek.

70 milyar dolarlık büyük bir projeyi önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobiller için ayırmayı hedefleyen Volkswagen, bu sayede diğer markalarla yarışa girmiş olacak. 2030'a kadar tüm modellerin elektrikli versiyonlarını satışa sunmaya hazırlanan şirketin CEO'su Matthias Müller Volkswagen AG bünyesinde yer alan 12 markanın 300 modelinin de elektrikli seçeneğinin piyasada olacağını belirtti.

[[HD_2511127]]

67. Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında düzenlenen bir etkinlikte konuşan Müller, Volkswagen'in, otomobil dünyasındaki bu dönüşümün lideri olacağını sözlerini ekledi. Volkswagen CEO'su Matthias Müller, elektrikli otomobil projesinde lider olmak için 70 milyar dolarlık bir bütçe öngördüklerini de ifade etti.

Emisyon skandalı sonrası birçok soruşturma ve davayla karşı karşıya kalan Volkswagen'in bu kararında geçmişte yaşadıklarının da etkisi olduğu düşünülüyor. Son dönemlerde özellikle Avrupa'daki çevre kanunları otomobil üreticilerini bu karara yönelmesine neden oluyor.

[[HD_2517839]]

Son olarak Mercedes-Benz'in de içinde bulunduğu Daimler AG'nin tepe yöneticisi Dieter Zetsche, 67. Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında yaptığı bir açıklamada toplum nezdinde dizel motorların yaşadığı güven kaybını çok üzücü bulduğunu ifade etti.

Bu haber 1133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Paslanmaz Çelik Kare , Paslanmaz Çelik Teknik Bilgiler , Özar Metal.
Paslanmaz Çelik Kare , Paslanmaz Çelik Teknik Bilgiler , Özar...
Paslanmaz Profil , Paslanmaz Boru , Paslanmaz Çubuk , Özar Metal.
Paslanmaz Profil , Paslanmaz Boru , Paslanmaz Çubuk , Özar Metal.
', 'auto'); ga('send', 'pageview');